Ndërlidhjet

Gjeorgji, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e presidentit


Mijëra protestues anti-qeveritarë në Gjeorgji kanë kërkuar dorëheqjen e presidentit Mikhail Sakashvili, në ditën e pestë të protestave.

Organizatorët e mitingut kanë leje të qëndrojnë në Sheshin e Lirisë në Tbilisi deri në mesnatë, por lideri i opozitës, Nino Burdzhandadze, u bëri thirrje protestuesve të mbeten aty.

Kundërshtarët e Sakashvilit duan dorëheqjen e tij, për shkak të dyshimeve për korrupsion dhe “kthimit prapa të reformave”.
XS
SM
MD
LG