Ndërlidhjet

Eshton: Të transferohet Mlladiqi në Hagë, pa vonesa


Shefja e Diplomacisë evropiane, Kethrin Eshton, e ka përshëndetur arrestimin e Ratko Mlladiqit, dhe ka thënë se transferimi i tij në Tribunalin e Hagës, duhet të bëhet pa vonesa.

Eshton bëri këtë deklaratë gjatë qëndrimit të saj në Beograd.
XS
SM
MD
LG