Ndërlidhjet

Nikoliq i befasuar me arrestimin e Mlladiqit


Kryetari i Partisë Përparimtare Serbe, Tomisllav Nikolliq, ka deklaruar se “është shumë i befasuar” me arrestimin e Ratko Mlladiqit dhe se ky është një aksion, i cili mbase është përgatitur për një kohë të gjatë.

“Presidenti i Serbisë me siguri dëshiron ta lumturojë kombin duke thënë se ka kryer edhe një punë, por që nesër partia jonë do të mbajë një takim të kryesisë dhe do të dalë me deklaratë. Ky nuk është momenti për çfarëdo reagimi partiak, por për reagim të kombit dhe shtetit”, u ka thënë Nikolliq gazetarëve në Kralevë.
XS
SM
MD
LG