Ndërlidhjet

Ketrin Eshton arrinë për vizitë në Prishtinë


Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Ketrin Eshton, sot arrinë për vizitë në Prishtinë.

Pritet që gjatë kësaj vizite, ajo do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe me zyrtarët e tjerë të lartë të Kosovës.

Poashtu, zonja Eshton, do të ketë takime edhe me udhëheqësit e misionit të BE-së në Kosovë, EULEKS.
XS
SM
MD
LG