Ndërlidhjet

Aministi për opozitarët në Armeni


Dy pjesëtarët më të njohur të opozitës të Armenisë, janë lënë të lirë sot, pas aministisë së përgjithshme të deklaruar nga autoritetet armene.

Sasun Mikaelian, ish deputet në parlamentin e Armenisë dhe redaktori i së përditshmes, “Hajkakn Zhamanak”, kanë luajtur një rol të madhë në protestën e 1 marsit 2008, pas zgjedhjeve në Jerevan, që u shtypën nga forcat e sigurisë duke lënë 10 persona të vdekur.
XS
SM
MD
LG