Ndërlidhjet

Vazhon greva e veteranëve të UÇK-së


Po vazhdon greva e veteranëve të luftës së UÇK-së, e cila ka filluar para gjashtë ditësh përballë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës.

Ata janë shprehur të vendosur që të mos heqin dorë nga greva derisa të plotësohet kërkesa e tyre, e cila është që Institucionet e Kosovës të miratojnë dhe zbatojnë sa më parë ligjin për vlerat e luftës.
XS
SM
MD
LG