Ndërlidhjet

Hoxhaj, vizitë zyrtare në Paris


Kryediplomati kosovar, Enver Hoxhaj, do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Francë, njofton Ministria e Jashtme e Kosovës, ndërsa gjatë qëndrimit atje do të takohet edhe me Alën Zhupe, ministër për çështje evropiane në Francë.

Në kuadër të aktiviteteve dhe takimeve të tjera, ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, do të marrë pjesë edhe në një Konferencë të Institutit Francez për Marrëdhënie Ndërkombëtare
XS
SM
MD
LG