Ndërlidhjet

Qeveria e Gadafit thotë se NATO ka vrarë mbi 700 civilë


Zëdhënësi i qeverisë së Gadafit, Musa Ibrahimi, ka thënë se sulmet ajrore të NATO-s mbi Libinë, kanë vrarë 718 civilë dhe kanë lënduar mbi 4 mijë të tjerë.

Ibrahimi ka përmendur të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë së vendit gjatë një konference me gazetarë dhe ka shtuar se këto të dhëna nuk përfshijnë viktimat nga forcat e Muamer Gadafit.

Këto të dhëna nuk ka pasur mundësi që të verifikohen në mënyrë të pavarur.
XS
SM
MD
LG