Ndërlidhjet

Përfundonin misionin përgjithmonë, Endeavour


Anija kozmike, “Endeavour” sot është kthyer në tokë në Qendrën Kenedi, në Florida, duke i dhënë fund misionit të saj në hapësirë dhe duke u bërë kështu anija e parafundit kozmike që pensionohet.

Ulja në tokë e anijës “Endeavour”, i ka dhënë fund dhe misionit të saj 16 ditor, gjatë të cilit, ekipi kreu punët e fundit në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Anija e fundit kozmike amerikane që do të fluturojë është Atlantis, e cila do e nis misionin e saj në korrik.
XS
SM
MD
LG