Ndërlidhjet

Sulmi i sotshëm në Pakistan vret 6 persona


Policia thotë se së paku gjashtë persona janë vrarë dhe 11 të tjerë janë lënduar kur shpërtheu një bombë në një qytet të vogël në veriperëndim të Pakistanit.

NJë zyrtar i lartë i policisë, Kalam Kan, ka thënë se bomba ishte vendosur në afërsi të një tregu në një qytezë që gjendet në një zonë fisnore, jashtë kontrollit të ligjit në afërsi të kufirit.

Ky zyrtar ka thënë se ekipet e shpëtimit janë dërguar në atë rajon.
XS
SM
MD
LG