Ndërlidhjet

Ahmedinexhadi e viziton Armeninë


Presidenti iranian, Mahmud Ahmedinexhad, pritet të vizitojë sot vendin fqinj të tij, Armeninë. Ahmedinexhadi pritet të takohet me presidentitn, Serzh Sarkisian, dhe zyrtarë të tjerë të lartë të Armenisë për të diskutuar bashkëpunimin bilateral reth tregtisë dhe energjisë.

Irani kryesisht eksporton gaz natyral për në Armeni ndërsa prej saj importon energji elektrike.

Vizita e Ahmedinaxhadit bëhet pas vizitës që i bëri Teheranit, presidenti armen, në muajin mars.
XS
SM
MD
LG