Ndërlidhjet

Moldavi: Eksplodim i veturës në kryeqytetin Kishinev


Një veturë ka eksploduar sot në kryeqytetin e Moldavisë, Kishinev, ndërsa policia thotë se një person është vrarë.

Sipas policisë, i vrari ishte kryesues i Federatës së Tenisit në këtë vend dhe se makina kishte eksploduar kur ai i ishte afruar automobilit.

Nuk ka pasur nformacione lidhur me shkaqet apo motivet e shpërthimit.
XS
SM
MD
LG