Ndërlidhjet

Thaçi: Autostrada vazhdon


Raportet ndërmjet qeverisë së Kosovës dhe FMN-së nuk do të ndikojnë në punimet në autostradën Vërmicë – Merdarë, ka deklaruar kryeministri Hashim Thaçi.

Këto komente ai i bëri gjatë një vizite që u bëri punimeve në këtë autostradë i shoqëruar edhe nga Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian, Fernando Gjentilini dhe ambasadorët e vendeve të Kuintit në Prishtinë.

Thaçi tha se kjo autostradë i plotëson të gjitha kriteret evropiane dhe se punimet e para do të përfundojnë më 30 tetor të këtij viti për të vazhduar më pastaj me shtrirjen e saj në brendi të vendit me seksionin pestë.
XS
SM
MD
LG