Ndërlidhjet

Autoritetet afgane gjejnë trupin e pajetë të një ligjvënësi


Autoritetet afgane thanë se e kanë gjetur trupin e pajetë të një ligjvënësi lokal pas rrëmbimit të tij në veri të Afganistanit.

Trupi i Xhavad Zuhak, kreut të këshillit krahinor në qendër të Provincës Bamijan, u gjet në Provincën Parvan.

Sipas policisë, Zuhak dhe truproja e tij ishin rrëmbyer të premten kur po udhëtonin për në Parvan.
XS
SM
MD
LG