Ndërlidhjet

Gadafi: S’do të dorëzohemi!


Lideri i Libisë, Moamer Gadafi, u zotua se do të luftojë deri në vdekje gjatë një fjalimi që erdhi në kohën bombardimeve të NATO-s në kryeqytetin Tripoli.

Zëri i Gadafit u dëgjua papritmas në televizionet libiane gjatë pasdites të së martës- diku pas 30 sulmeve të para të NATO-s në Tripoli, njoftoi AP-ja.

“Ne nuk do të përulemi” dhe “Ne nuk do të dorëzohemi”, thuhet të kenë qenë zotimet e Gadafit.
XS
SM
MD
LG