Ndërlidhjet

Vriten katër policë afganë


Së paku katër policë janë vrarë sot pas një sulmi vetvrasës në dalje të një xhamie në pjesën veriore të krahinës afgane të Kunduzit.

Policia ka njoftuat se 18 persona të tjerë janë lënduar gjatë këtij sulmi.

Sulmi ndodhi në kohën, shefi i policisë së rajonit, disa zyrtarë të tjerë, dijetarë fisnorë si dhe banorë lokal ishin mbledhur në xhami për të kujtuar komandantin policor afgan që u vra gjatë një sulmi masivë muajin e kaluar.
XS
SM
MD
LG