Ndërlidhjet

Agjentët special amerikanë në Afganistan


Ushtria amerikane do të dërgoj 80 agjentë special në Afganistan për t’i zbuluar agjentët e talibanëve të cilët janë përfshirë në mesin e forcave të sigurisë.

Nju Jork Tajms shkruan se agjentët do të ndihmojnë që të rekrutojnë dhe të verifikojnë profilet e ushtarëve që po trajnohen.

Gazeta e citon zëdhënësin e Misionit të Trajnimit të NATO-s në Afganistan duke thënë se disa nga agjentët tashmë kanë arritur në këtë vend ndërsa pjesa tjetër do të vij shumë shpejtë.
XS
SM
MD
LG