Ndërlidhjet

Sulm në Irak, 4 të vrarë e 50 të lënduar


Dy makina bombë kanë shpërthyer në qytetin verior irakian, Mosul, duke vrarë katër persona dhe duke lënduar 50 të tjerë.

Shpërthimi ndodhi në një lagje me shumë restorante, në afërsi të një zone qeveritare, 390 kilometra në veri të kryeqytetit, Bagdad.
XS
SM
MD
LG