Ndërlidhjet

Karzai thirrje Pakistanit që t'i shkatërrojë zonat e militantëve


Presidenti afgan, Hamid Karzai, i ka bërë thirrje sot Pakistanit që t'i shkatërrojnë zonat e militantëve gjatë takimit me kryeministrn pakistanez, Jusuf Raza Gilani, në ditën e dytë të vizitës së tij në Islamabad.

Të dy liderët morën pjesë në sesionin e komisionit të përbashkët për pajtim dhe paqe, ndërsa u pajtuan që të takohen në tetor.

Kryengritja e talibanëve në Afganistan, tashmë shënon 10 vjetorin e saj, ndërsa Pakistani gjithashtu është duke e luftuar kryengritjen e talibanëve në pjesën veriperëndimore të saj.
XS
SM
MD
LG