Ndërlidhjet

Rusia ndërmjetëse e bisedimeve mes Azerbajxhanit dhe Armenisë


Ministrat e jashtëm të Armenisë dhe Azerbajxhanit po takohen sot në Moskë për bisedime rreth rajonit të trazuar Nagorno Karabak.

Takimi në mes të ministri të jashtëm armen, Eduard Nalbandian dhe homologut të tij azer, ELmar Mamadiarov, po ndërmjetësohet nga ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov.

Ky takim e ka për qëllim që të përgatisë për një takim të presidentëve të tri shteteve, në pjesën e fundit të qershorit.
XS
SM
MD
LG