Ndërlidhjet

Protestuesit kinezë djegin vetura të policisë


Dëshmitarët thanë se protestuesit kanë djegur vetura të policisë dhe të zjarrifikësve pas një shpërthimi të dhunshëm të zemërimit për shkak të trajtimit të punëtorëve emigrantë në një qendër të prodhimit në Kinën Jugore.

Agjencia zyrtare e lajmeve, Xinhua, tha se një ekip i qeverisë është dërguar në terren për të larguar thashethemet rreth trazirave, të cilat gjoja u shkaktuan për shkak të ngacmimit të një punëtoreje shtatzënë nga ana e policisë.
XS
SM
MD
LG