Ndërlidhjet

Ban kërkon nga Asadi të ndalë vrasjet


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Mun tha se ka biseduar me presidentin e Sirisë, Bashar Al Asad dhe i ka kërkuar atij që të “ndalë vrasjen e njerëzve” si dhe të angazhohet në dialog.

Duke folur për gazetarët gjatë një vizite në kryeqytetin e Brazilit, Ban tha se shpreson se OKB-ja do të mund të flasë në mënyrë më koherente rreth Sirisë.
XS
SM
MD
LG