Ndërlidhjet

Tahiri e takon ish shefin e UNMIK-ut, Petersen


Qeveria e Kosovës ka njoftuar se zëvendës-kryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, është takuar sot me ish shefin e UNMIK-ut, Soren Jesen Petersen, i cili u lavdërua nga Tahiri për “angazhimin e tij konstruktiv në kohën kur ka qenë shef i UNMIK-ut në Kosovë”.

Komunikata e qeverisë kosovare njofton se Tahiri dhe Petersen e kanë “vlerësuar rëndësinë e dialogut teknik” në mes të Kosovës dhe Serbisë duke thënë se ai është “në interes të qytetarëve dhe forcimin e përspektivës evropiane për Kosovën.
XS
SM
MD
LG