Ndërlidhjet

Vdes saksofonisti i Springsteen, Clarence Clemons


Clarence Clemons, saksofonisti i grupit të Bruce Springsteen, “E Street Band” ka vdekur, pothuajse një javë pas sulmit në zemër që e goditi atë në shtëpinë e tij në Florida.

Clemons filloj të luaj në saksofon me Springsteen në vitin 1971, ndërsa ka edhe jo pak projekte solo siç janë “Born to Run”, “Thunder Road” dhe “Badland”.

Clemons ndroi jetë në moshën 69 vjeçare.
XS
SM
MD
LG