Ndërlidhjet

Vetëvendosje vazhdon thirrjet për protestën e 22 qershorit


Aksion i Vetëvendosjes, Prishtinë, 19 qershor
Aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje, gjatë një aksioni, siç e cilësuan ata, nëpër vendkalimet e këmbësorëve në Prishtinë, kanë shkruar parullën “protesto kundër hajnisë”.

Ky veprim i realizuar në rrugët e Prishtinës, sipas Vetëvendosjes, u bënë thirrje qytetarëve që më 22 qershor të dalin në këto rrugë për të protestuar dhe shprehur pakënaqësinë me qeverisjen aktuale.

Me moton “kundër hajnisë”, Vetëvendosje ka paralajmëruar protesta në qendër të Prishtinës me 22 qershor.
XS
SM
MD
LG