Ndërlidhjet

Klinton mbështet ngasëset saudite


Sekretarja amerikane e shtetit Hillari Klinton ka dhënë mbështetje grave saudite, të cilat po kundërshtojnë ndalesën për ngasëset femra.

Klinton tha se veprimet e protestuesve janë “të guximshme” dhe se qëllimi i tyre është “i drejtë”.

Komentet e Klintonit vijnë pak kohë pasi që koalicioni i aktivisteve saudite ka kërkuar nga diplomatet kryesore perëndimore që të mbështesin publikisht fushatën që t’u lejohet femrave në Arabinë Saudite të ngasin makinat.
XS
SM
MD
LG