Ndërlidhjet

Kosovë: EULEKS-i zhvarros mbetjet e pesë personave


Ekspertët mjekoligjorë i kanë zhvarrosur mbetjet e pesë personave, që mendohet se janë vrarë gjatë luftës në Kosovë, në vitet 1998-99, ka njoftuar misioni EULEKS.

Ekspertët mjekoligjorë “kanë zhvarrosur mbetjet e pesë njerëzve nga një varr i pashënuar” në Gjakovë, thuhet në njoftim dhe theksohet se “individët dyshohet se janë viktima nga konflikti në Kosovë”.
XS
SM
MD
LG