Ndërlidhjet

Shvarzenberg viziton Kosovën


Me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës Çeke, Karel Shvarzenberg, ka njoftuar përmes një komunikate për media, MPJ.

Gjatë vizitës dy ditore, Ministri Shwarzenberg, bëhet e ditur se do të takohet me udhëheqësit e Republikës së Kosovës, përfaqësuesit e misioneve të huaja dhe autoritetet lokale e fetare në Kosovë.
XS
SM
MD
LG