Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat edhe sot në Siri


Aktivistët dhe dëshmitarët thonë se demonstratat kanë vazhduar edhe sot në qytetet siriane duke bërë thirrje për rrëzimin e Presidentit, Bashar al Asad, megjithë shtypjen që po i bënë protestave ushtria e këtij vendi.

Raporte të pakonfirmuara thonë se forcat e sigurisë, kanë hapur zjarrë ndaj demonstruesve në qytetin Kisvah, në jug të Damaskut. Protestuesit po vazhdojnë kundërthsimin e regjimit në Siri, ndërkohë numri i refugjatëve sirianë që kalojnë në Turqi po vazhdon të rritet.
XS
SM
MD
LG