Ndërlidhjet

Sulmohet spitali në Afganistan, 30 të vrarë, 45 të lënduar


Tridhjetë persona kanë vdekur dhe 45 të tjerë janë lënduar gjatë një sulmi vetvrasës që kishte si cak një spital në krahinën Logar të Afganistanit.

Zëdhënësi i kësaj krahine, Din Mohamad Darvaish, ka thënë se sulmi e kishte cak spitalin në qarkun Azra dhe se viktimat janë të gjithë pacientë, vizitorët e tyre dhe personeli i spitalit.
XS
SM
MD
LG