Ndërlidhjet

Sulm i ri në Irak, vriten 2 dhe lëndohen 12 të tjerë


Zyrtarët thonë se një sulmues vetvrasës e ka sulmuar një stacion policor në pjesën veriore të Irakut duke vrarë së paku dy njerëz dhe duke lënduar së paku 12 të tjerë.

Sulmi ka ndodhur në Tarmijah, rreth 50 kilometra në veri të Bagdadit. Nuk janë dhënë detaje të tjera rreth këtij rasti.
XS
SM
MD
LG