Ndërlidhjet

Venezuela mohon se Çavez është sëmurë rëndë


Qeveria e Venezuelës ka hedhur poshtë raportet se presidenti Hugo Çavez është në gjendje kritike, pas një intervenimi urgjent në Kubë, duke insistuar se lideri po “e merr vetem shumë mirë”.

Qeveria e Çavezit tha se ai i është nënshtruar një operacioni të abscesit në pelvik më 10 qershor dhe se vazhdon të kurohet.

Të premten, ministri i jashtëm i Venezuelës, Nikolas Maduro tha se Çavezi- që gjendet ende në Kubë- ishte në, sic e quajti, betejë të madhe” me shëndetin e tij.
XS
SM
MD
LG