Ndërlidhjet

Moskë: 25 vjet burg për ish agjentin rus


Një gjykatë në Moskë ka dënuar një ish agjent rus me 25 vjet.

Ai u dënua në mungesë se ka zbuluar rrjetin e spiunëve rusë në SHBA.

Gjykata shpalli fajtor për tradhti dhe dezertim Aleksandër Potejevin.

Ai besohet të jetë në SHBA, pasi që raportohet se ka ikur nga Rusia, vetëm disa ditë para se zbulonte spiunët në SHBA, në muajin qershor.
XS
SM
MD
LG