Ndërlidhjet


Pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë shkrimtari dhe publicisti Teki Dervishi, 68 vjeç. Zoti Dervishi ka qenë drejtor i përgjithshëm i së përditshmes “Bota Sot”.

Ka qenë edhe ndër të burgosurit më të rinj shqiptarë, që vuajti në burgun famëkeq jugosllav të Goli Otokut.

Ndryshe, është edhe autor i rreth 90 veprave letrare artistike.
XS
SM
MD
LG