Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat kunder Asadit në Siri


Dhjetëra mijëra sirianë kanë dalë në rrugë sot duke kërkuar fundin e regjimit 11 vjeçar të presidentit Bashar al Asad. Aktivistët e kanë përshkruar masën e popullit duke bërë thirrje “largohu” derisa kanë marshuar nëpër rrugët e qyteteve në tërë vendin.

Gjithashtu sot, grupet për të drejtat e njeriut kanë thënë se trupat qeveritare kanë vrarë së paku tre persona. Aktivistët e të drejtave të njeriut thonë se 1400 persona janë vrarë në përleshjet në mes të forcave të sigurisë dhe protestuesve anti-qeveritar.
XS
SM
MD
LG