Ndërlidhjet

Sulmohet gazsjellësi Izrael-Egjipt


Zyrtarët egjiptianë thanë se një tubacion i gazit në Izrael dhe Jordani është sulmuar sot në mëngjes.

Nuk ka pasur njoftime për ndonjë viktimë.

Zyrtarët thanë se shpërthimi ndodhi në El-Arish, një qytet 50 kilometra nga kufiri i Izraelit me Egjiptit.

Ky sulm është i tretë me radhe që ndodh në njërin nga tubacionet kryesore të Egjiptit që nga rëzimi i presidentit pas kryengritjeve popullore në ketë vend.

Askush nuk ka marrë përgjegjësinë për shpërthimin.
XS
SM
MD
LG