Ndërlidhjet

Afganistan: U rrëzua aeroplani transportues rus


Zyrtarët e Afganistanti thanë se një aeroplan transportues rus i mallrave është përplasur gjatë natës në pjesën lindore të Afganistanit.

Nuk ka pasur raporte të menjëhershme për viktima eventuale, por zyrtarët rajonalë thanë se punëtorët e shpëtimit ende nuk kanë arritur në hapësirën e largët ku është rrëzuar aeroplani.

Zëdhënësi i forcave të NATO-s në Afganistan, Tim Xhejms, tha se aeroplani është përplasur nga lartësia 3800 metra në një mal dhe se aeroplani nuk ishte i forcave të aleancës.
XS
SM
MD
LG