Ndërlidhjet

Bajden përgëzon Kosovën për marrëveshjet me Serbinë


Nënpresidenti Xho Bajden i ka thënë presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga se SHBA-të mirëpresin marrëveshjet e arritura në mes të Kosovës dhe Serbisë të shtunën në Bruksel.

Në një bisedë telefonike të bërë të enjten, Bajden i ka thënë Jahjagës se zhvillime të tilla “mund të sjellin përfitime praktike për qytetarët në të dyja vendet”, thuhet në një deklaratë të Shtëpisë së Bardhë.

Në të thuhet se Bajden dhe Jahjaga po ashtu kanë diskutuar për rëndësinë themelore të luftës kundër korrupsionit nga ana e qeverisë së Kosovës si dhe për përpjekjet për të forcuar sundimin e ligjit.
XS
SM
MD
LG