Ndërlidhjet

Pakistan: Nga sulmi në autobusë -10 të vrarë


Zyrtarët në Pakistan thonë se të paktën 10 udhëtarë janë vrarë kur persona të armatosur kanë hapur zjarr në dy autobusë në stacionin e qytetit në Karaçi, të Pakistanit.

Zyrtari i lokla Sharfuddin Memon tha se edhe 20 persona të tjerë janë plagosur nga sulmi. Ai tha gjithashtu se identitetin i sulmuesve nuk është ende i ditur.

Më herët zyrtarët thanë se në ditën e tretë të
njëpasnjëshme në qytetin e madh të vendit janë vrarë rreth 40 njerëz - duke mos përfshirë sulmin në autobu.

Mendohet se kjo dhunë ka ndodhur për shkak të tensioneve politike dhe etnike.
XS
SM
MD
LG