Ndërlidhjet

Opozita thërret seancë të jashtëzakonshme për bisedimet


Tri partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, kanë mbledhur 40 nënshkrimet e nevojshme për thirrjen e një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit, ku do të debatohet në lidhje me marrëveshjet e arritura në bisedimet Kosovë - Serbi.

Sipas procedurave, seanca e jashtëzakonshme thirret brenda pesë ditëve nga parashtrimi i kërkesës.
XS
SM
MD
LG