Ndërlidhjet

Vritet këngëtari aregjentinas Fakundo Kabral


Këngëtari argjentinas, Fakundo Kabral, u vra sot në Guatemalë, kur persona të armatosur qëlluan makinën e tij me plumba.

Kabral, një nga yjet e muzikës popullore të Amerikës Latine, u vra së bashku me shoferin e tij gjatë rrugës për në aeroport.

Guatemala është një nga vendet më të varfra në Amerikën Qendrore dhe ka një nga normat më të larta të vrasjeve në Amerikën Latine.
XS
SM
MD
LG