Ndërlidhjet

Vazhdojnë luftime në Libi


Në Libi po vazhdojnë luftimet ndërmejt forcave besnike të Muamer Gadafit dhe kryengritësve rebelë.

Agjencia e lajmeve AFP njoftoi se trupat e regjimit kanë gjujtuar me raketa në zonën Gualisht, ndërsa rebelët u janë përgjigjur me anti-tanke.

Kjo zonë është nën kontrollin e kryengritësve.
XS
SM
MD
LG