Ndërlidhjet

Krasniqi, vizitë në Bruksel


Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, nesër nis vizitën në Bruksel.

Kreu i legjislativit do të takohet me zotin Eduard Kukan, i cili është kryetar i delegacionit për marrëdhënie me Shqipërinë, Bosnjën, Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën.

Krasniqi pritet të takojë edhe anëtarë të tjerë të Parlamentit Evropian.
XS
SM
MD
LG