Ndërlidhjet

Ohër: Fillon samiti i presidentëve të vendeve ballkanike


Në Ohër sot fillon samiti i presidentëve të katër vendeve të Ballkanit, ku do të diskutohet për bashkëpunimin rajonal dhe për ardhmërinë e përbashkët evropiane.

Me ftesë të mikpritësit të takimit, presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, në takim merr pjesë edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Poashtu, pjesëmarrës në këtë samit është edhe presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, dhe ai i Malit të Zi, Filip Vujanoviq.

Raportohet se në takim nuk merr pjesë presidenti i Serbisë, Boris Tadiq.
XS
SM
MD
LG