Ndërlidhjet

SHBA dënon vrasjen e Ahmed Karzait


Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Xhei Kerni, ka dënuar fuqishëm vrasjen e vëllait të presidentit afgan Hamid Karzai.

Ahmed Vali Karzai, që ishte një nga figurat më të fuqishme dhe kundërthënëse në Afganistanin jugor, është qëlluar për vdekje nga një truprojë shumë e besueshme, kanë njoftuar zyrtarët afganë.
XS
SM
MD
LG