Ndërlidhjet

Pesë ushtarë francezë vriten në Afganistan


Pesë ushtarë francezë dhe një civil afgan u vranë sot nga sulmi me bomba. Lajmin e ka konfirmuar zyra e presidentit Nikolas Sarkozi.

Këto vrasje ndodhën një ditë pasi presidneti Sarkozi u kthye nga vizita e tij në Afganistan.

Katër ushtarë të tjerë dhe tre civilë u "plagosen rëndë" në sulmin e një njësie mbrojtëse derisa po mbahej një takim i këshillit lokal fisnor në Joybar, në luginën e Tagabit lindore.
XS
SM
MD
LG