Ndërlidhjet

Sulme në Mumbai, tetë të vrarë


Tre shpërthime të njëpasnjëshme kanë goditur tri lokacione të ndryshme në Mumbai, duke vrarë të paktën 8 persona dhe plagosur 70 të tjerë.

Nuk është ende e qartë nëse sulmet kanë lidhmëri me aktet terroriste.

India është në shënjestër të kërcënimeve militante, posaçërisht që nga sulmet e nëntorit 2008 në Mumbai, që lanë 166 veta të vrarë.
XS
SM
MD
LG