Ndërlidhjet

Liban: Lirohen 7 estonezët e rrëmbyer


Ministria e Jashtme e Estonisë ka konfirmuar se shtatë qytetarët e saj që mbaheshin peng në Liban për pothuaj 4 muaj janë liruar dhe për ta po përkujdeset ambasada e Francës në Bejrut.

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme, Mina-Lina Lind tha se shtatë personat janë liruar në mëngjes pas një operacioni ushatarak për lirimin e tyre.

Sot po arranzhohet dërgimi i tyre në Estoni.
XS
SM
MD
LG