Ndërlidhjet

Liga Arabe kërkon nga OKB njohjen e shtetit palestinez


Liga Arabe do të dorëzojë në Kombet e Bashkuara një kërkesë për njohjen e shtetit palestinez, ka thënë sekretari i përgjithshëm i Ligës, Nabil al-Arabi në Doha të Katarit.

“Është vendosur që të shkohet në OKB me kërkesën për njohjen e shtetit të Palestinës me Jerusalemin lindor si kryeqytet të saj dhe të lëvizet më tej dhe të kërkohet një anëtarësim i plotë”, thuhet në një komunikatë të cituar nga agjencia e lajmeve Reuters.
XS
SM
MD
LG