Ndërlidhjet

Mërdokët dëshmojnë para parlamentit britanik


Rupert Mërdok dhe i biri i tij, Xhejmsi, do të dëshmojnë para një komisioni parlamentar të Britanisë në javën e ardhshme, ka thënë një zëdhënëse e News Corp.

“News Corp mund të konfirmojë se jemi në proces të pritjes së përzgjedhjes së komisionit me qëllim që Xhejms Mërdok dhe Rupert Mërdok të dëshmojnë që të dy të martën”, ka thënë zëdhënësja për Agjencinë France Press.

Më herët, kryeminsitri britanik tha se Mërdokët duhet të paraqiten në seancën dëgjimore mbi skandalin e përgjimit para komsionit parlamentar në javën e ardhshme.
XS
SM
MD
LG